Den her

Naše škola se zapojila do projektu Hrdá škola od organizace School United. Organizace vyhlašuje měsíční výzvy, které zpestří školní život, pojí je myšlenka sounáležitosti, spolupráce, inovace a kreativity.

Naši první výzvou je Den her, který se uskutečnil v úterý 30. ledna.

Žáci si přinesli deskové i logické hry, nechyběly ani hlavolamy. Čtvrťáci pojali celou akci minimalisticky a vystačili si jen s hrami do kapsy, tužkou a papírem.

Došlo i na společné propojení všech tříd, což bylo hlavním cílem akce. Modifikovali jsme název známé hry Člověče, nezlob se! na Sorry, kámo!, což mělo velký ohlas a hra se stala celoškolním soubojem. Vítězi třídních kol se utkali ve finále v tělocvičně, kde se hrálo s živými figurkami na obří desce, a to vše za vydatného fandění spolužáků. Nechyběly ani transparenty. Vítězem školního kola se stal Sergej – žák třetí třídy.

Přehlídka deskovek nechyběla ani v tělocvičně, kde mohli všichni žáci nahlédnout do her z ostatních tříd, seznámit se s nimi a zkusit si je zahrát i s kamarády z jiných ročníků.

Všichni si den velmi užili!