Masopustní veselí ve II. a III. třídě

Druháci a třeťáci se přidali k oslavám Masopustu. Paní učitelky pro ně připravily pestrý program o tradicích a významu období veselic, masek a hodování. V tento den nepřišli jen žáci v přestrojení, ale i obě třídní učitelky se převlékly - jedna za námořnici a druhá za hokejistu. Nezůstalo však jen u standardních činností, jakými byla myšlenková mapa, doplnění textů, výroba masek nebo kresba tradičních masopustních postav. Žáci využili na vyhledávání informací tablety a vyzkoušeli si také první programování s BlueBoty, kdy hledali cesty ke svým kresleným maškarám, zadávali instrukce a aktivně spolupracovali.

Na závěr si všichni pochutnali na koblihách, které dostali jako překvapení od svých učitelek (... Sehnat ráno 50 koblih nebyl zrovna lehký úkol! ... 😄🍩)